A Kontra.hu összefoglalása szerint:

Hirdetés

● Számos cikk született arról, hogy külföldről megpróbálták befolyásolni a hazai választás kimenetelét, és ebben központi szerepet játszott az Action for Democracy.

● A Kontra most talált egy másik nemzetközi szereplőt, amelyik április előtt rátelepedett a hazai politikára.

● A Globsec a közép-európai térség legnagyobb biztonságpolitikai kutatóintézete, és tele van globalista nagyágyúval.

Korábban írtuk

● A szálak Bajnai Gordonhoz vezetnek, aki alelnökként foglal helyet az atlantista think-thank igazgatóságában.

● Rajta kívül Korányi Dávid, Varga Zoltán médiavállalkozó és Orbán Anita, a magyar Vodafone külügyi vezetője is tisztséget tölt itt be. 

● A nemzetközi csapat vezérkarában sok a Soros Györgyhöz köthető személy, így például Ivan Krastev bolgár politológus.

● Arról nem is beszélve, hogy legfőbb támogatóik között az amerikai milliárdos hálózata, az Egyesült Államok és a NATO is ott van.

● A Globsec elsősorban manipulatív kutatásaival, elemzéseivel és tanulmányaival próbált meg belenyúlni a magyar belpolitikába.   

● Anyagaikban azt sugalmazták, hogy Magyarország oroszbarát politikát folytat, a Kreml fogságába esett. 

● A felállás így a következő volt: az Action for Democracy pénzzel és tanácsadókkal, a Globsec kutatásokkal segítette az ellenzéket.  

● Ez pedig azt mutatja, hogy komoly nemzetközi erők hálózatszerűen mozdultak meg a magyar kormány ellen.

Augusztus vége óta van napirenden a magyar nyilvánosságban az ellenzékhez érkező tengerentúli támogatások ügye. Márki-Zay Péter ugyanis ekkor számolt be egy podcastben az Egyesült Államokból érkező, több száz milliós adományokról, amelyek elmondása szerint még júniusban is érkeztek az általa alapított Mindenki Magyarországért Mozgalom (MMM) számlájára. Mint kiderült, ezek egytől egyig az Action for Democracy nevű amerikai-globalista szervezettől származtak – írja a Kontra.hu.

A konkrét összegről elsőként a Kontra adott hírt: 1,85 milliárd forintnyi dollár nem kevés pénz, főleg az ellenzék jelenlegi helyzetét tekintve. Mindebből az is következik, hogy megpróbálták külföldről befolyásolni a magyar parlamenti választások kimenetelét.

A történtek könnyedén kimeríthetik a tiltott pártfinanszírozás büntetőjogi tényállását, hiszen nem kizárt, hogy – ahogy a jobboldali sajtóban nevezik – a „guruló dollárok” Márki-Zay és az összellenzék kampányában kötöttek ki. A Fidesz nemzetbiztonság vizsgálatot kezdeményezett, a rendőrség pedig nyomozást indított az ügyben.

A sajtó érthető okokból rárepült a történetre, napi rendszerességgel születtek cikkek a témában. Csakhogy a botrány vizsgálatakor eddig senki nem vett észre egy nagyon fontos részletet: nemcsak az Action for Democracy legyeskedett a magyar választás körül, hanem egy pozsonyi székhelyű globalista szervezet is, amelynek az egyik alelnökét úgy hívják: Bajnai Gordon.

Agytröszt Közép-Európában

Korányi Dávid – választási kampányban betöltött – szerepéről számos írás, videó jelent meg az elmúlt hetekben, hónapokban. Ő alapította meg (majd vezette) az Action for Democracy-t, nem titkoltan abból a célból, hogy a szervezet anyagi és szellemi támogatást nyújtson a nemzetközi baloldal érdekeit képviselő politikai erőknek az egyes célországokban.

Az elmúlt időszakban Karácsony Gergely városdiplomáciai főtanácsadójaként dolgozó háttérember rejtélyes életútja sokak fantáziáját megmozgatta, ami nem csoda, hiszen szinte követhetetlen módon váltogatta tisztségeit az egyes nemzetközi szervezeteknél. 

Atlantic Council, ENSZ, German Marshall Fund, Amnesty International – Korányi önéletrajzában meglehetősen erős nevek bukkannak fel. De ezeken kívül is van egy fontos állomás a karrierjében: a Globsec.

A sajtóban csak felületesen foglalkoztak a társasággal, pedig megért volna egy alaposabb vizsgálatot. Nemcsak azért, mert Korányi 2020 májusa óta stratégiai tanácsadóként tevékenykedik itt, hanem azért is, mert a társaság erős magyar bekötésekkel rendelkezik, és az Action for Democracyhez hasonlóan élénk érdeklődést mutatott a magyar választás kimenetele kapcsán – írják.

A Magyar Nemzet októberi cikkében Soros György alapítványa által támogatott, „globalista-neoliberális intézmény”-nek nevezte őket. Ez lényegében mind igaz, a szervezet kapcsán azonban a legizgalmasabb kérdés annak személyi összetétele, illetve az azt körbeszövő hálózat.

A Globsec önmeghatározása szerint egy pozsonyi székhelyű, atlantista think-thank, nem kormányzati szervezet (NGO). Rácz András, az ellenzéki sajtóban mostanában alaposan megfuttatott történész, Oroszország-szakértő „a közép-európai térség legnagyobb biztonságpolitikai kutatóintézete”-ként jellemezte a társaságot. Az általuk készített reprezentatív felméréseket pedig „kiemelkedően hasznos forrásoknak nevezte”, amelyek szerinte a régió több országát is felölelő, részletes és hosszú idősoros kutatások.

A teljes cikk IDE kattintva érhető el.