Cseh Katalin-ügy: még cégtáblák sem láthatók a szécsényi telephelyen
Még a cégtáblák sem láthatók azon a szécsényi ingatlanon, ahová a Cseh Katalinhoz köthető vállalatok be voltak jelentve – hangzott el a Hír TV helyszíni riportjában.„A céghálózat működését leleplező információk megjelenését követően jelentkezett egy olvasónk, aki további értékes információkkal szolgált. Felhívta ugyanis lapunk figyelmét arra, hogy a sajtó méltatlanul keveset foglalkozott Szécsény városával, ahol a vállalkozások 1,5 milliárd forintot meghaladó támogatást kaptak a Rákóczi út 125. szám alatti ingatlanra” – írta szerdán a Magyar Nemzet. A napilap hozzátette: ezen a címen is felbukkan majdnem az összes, a céghálózathoz köthető vállalkozás, Cseh Katalinék pedig valamiért fontosnak tartották, hogy a Pannónia Nyomda Kft. is „ideköltözzön”.
„A probléma nem azzal van, ha valaki fejleszteni, kutatni, bővíteni szeretne, hivatkozva az ott élők érdekeire. A gond ott kezdődik, amikor a társaságok a vállalásaikat figyelmen kívül hagyva csupán a pénzt veszik fel, miközben nem csinálnak semmit” – hangsúlyozta a Magyar Nemzet, amelynek olvasója szerint a szécsényi telephelyen az említett társaságok soha nem dolgoztak, a szóban forgó pályázatok megvalósulásának pedig egyelőre nyoma sincs, holott a pályázatok jelentős részének megvalósítási határideje már lejárt.
A Hír TV stábja ezután felkereste az említett címet, azonban a Cseh Katalinhoz köthető vállalatok cégtábláit sem látta az épületen.
Amint arról a Demokrata is beszámolt: a Mediaworks Hírcentruma a napokban rábukkant egy 2019-es videófelvételre, amelyen a helyi képviselő-testület korabeli ülése tekinthető meg.
A tanácskozás akkor vált izgalmassá, amikor Stayer László független polgármester megadta a szót dr. Serfőzőné dr. Fábián Erzsébetnek, aki a Tegyünk a szécsényiekért Egyesület támogatásával jutott be a testületbe. A politikus felszólalásában mindenre kiterjedő vizsgálatot szorgalmazott a 1,5 milliárd forintnyi támogatás kapcsán.
„Mivel a projekt megvalósítási helye Szécsény volt, dr. Serfőzőné érdeklődését is felkeltette, hogy vajon mit profitált a város a két vállalkozás tevékenysége következtében. Azt különösen érdekesnek tartotta, hogy a cégek egy olyan ingatlant neveztek meg fióktelepként, amely akkor az önkormányzat tulajdonában volt” – állt a csütörtöki cikkben. „Éppen ezért a polgármestertől egyebek mellett arra várt választ, lehet-e tudni, hogy milyen tevékenység, fejlesztés zajlott az ingatlanban. Stayer László válaszából gyakorlatilag az derült ki, hogy semmilyen, a kulcs ugyanis az önkormányzatnál volt, amelyet senki nem vett fel.”
– Bátran mondhatom mint szécsényi lakos és a Nógrád megyei kereskedelmi és iparkamara alelnöke, hogy egy napot sem voltak az épületben – fogalmazott a hírcsatornának a Fidesz helyi elnöke, Varga Béla.