Fotó: MTI/AP/Jon Super
Szoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa ünnepel, miután gólt lõtt a West Ham United ellen az angol labdarúgó-ligakupa negyeddöntõjében játszott Liverpool – West Ham United mérkõzésen a liverpooli Anfield stadionban 2023. december 20-án

A Manchester United elleni frusztráló 0-0 után egészen más hangulatott keltett a Liverpool háza táján a szerda esti Ligakupa-mérkőzés. Szoboszlai Dominik kezdte a gólgyártás, a Liverpool pedig végül 5-1-re nyert. Jürgen Klopp a kiütéses siker után nem fukarkodott a nyilvános dicsérettel, s nem meglepő, hogy fontos találata után Szoboszlai is bekerült a pozitív értelemben kiemelt játékosok körébe – írja összefoglalójában a Magyar Nemzet.

Pedig bizonyos szempontból nagyon hasonlított a mérkőzés a Manchester United elleni 0-0-hoz.

Egy mélyen védekező csapat ellen a legnehezebb futballozni. A Manchester United ellen ennek ellenére leadtunk harminc lövést a kapura, de mégsem hoztunk igazán jó döntéseket vagy éppen nem voltak jól eltalált lövések. Néha a különbséget néhány centi jelenti egyetlen játékos lábában. Ha csak a West Ham elleni első félidőt nézzük, Szoboszlai Dominik gólját leszámítva nem volt nagy a különbség. Domináltunk, de csak abból a támadásból szereztünk gólt. Aztán a másodikban már minden összejött támadásban

– méltatta a magyar játékos szerepét Jürgen Klopp.

Az eredmenyek.com osztályzatai alapján a kétgólos Curtis Jones (8,8) volt a Liverpool legjobbja, Trent Alexander-Arnold (8,2) és Szoboszlai Dominik (7,9) volt még a top 3-ban. A Liverpool közel került ahhoz, hogy 2022 után 2024-ben is döntőt játszhasson a sorozatban, ehhez a Fulhamet kell búcsúztatnia kétmeccses párharcban. A másik ágon a Chelsea a másodosztályú Middlesbrough ellen mérkőzik.

A teljes cikk IDE kattintva a Magyar Nemzeten olvasható.