Fotó: ShutterStock.com/Vlad Ispas (illusztráció)
Hirdetés

A vendéglátóhelyeken betiltották a helyi fogyasztást, a tiltás azonban a házhozszállításra és drive-in típusú kiszolgálásra nem vonatkozik. Szerdától 14 napra leállították a légi közlekedést Spanyolország és Románia között, az Olaszország és Románia közötti légi közlekedés szüneteltetését pedig március 23-tól újabb 14 nappal meghosszabbítják.

Romániában szerdáig 246 embernél mutatták ki a koronavírust, 3441-en vannak intézményesített, 23 679-en pedig otthoni karanténban. Romániában eddig nem volt halálos áldozata a kórnak, 19 fertőzöttet pedig gyógyultnak nyilvánítottak.

A járvány további rohamos terjedésére készülő román hatóságok az egészségügyi munkaerőhiány pótlása érdekében elrendelték a rezidens orvosok képzését, hogy kórházi ügyeletekbe és a mentőszolgálatokhoz osszák be őket. Önkénteseket is toboroznak a legalább negyedéves orvostanhallgatók közül.

A bukaresti Carol Davila orvosi és gyógyszerészeti egyetem közleménye szerint szerda délig több mint 200 negyed-, ötöd- és hatodéves hallgató jelentkezett, hogy szükség esetén a kórházi ügyeleteken, és a sürgősségi ellátásban segítse a koronavírus elleni küzdelmet.

A közegészségügyi hatóság munkáját már március 11-e óta több mint ötven orvostanhallgató önkéntes segíti, akik a fertőzésgyanús esetek kapcsolatainak feltérképezését végzik.

Szerdán a legnagyobb – évi több mint ötmilliárd eurós – forgalmat lebonyolító román vállalat, a Renault-csoporthoz tartozó Dacia szakszervezeti vezetője is bejelentette, hogy a romániai autógyár 13 500 alkalmazottját csütörtöktől április 5-ig kényszerszabadságra küldik bérük 85 százalékának megfelelő segéllyel. Kedden az amerikai Ford is bejelentette, hogy – más európai gyárai mellett – romániai üzeme 6000 dolgozóját is csütörtöktől kényszerszabadságra küldi.