Józan ésszel felfoghatatlan, milyen érdeke fűződik az Egyesült Államoknak ahhoz, hogy a fékezhetetlen és számos jel alapján akár robbanásszerűen kibővülő bevándorlóáradattal tönkretegye az európai civilizációt. Természetesen közismert az a vélekedés, hogy a német–orosz közeledéstől retteg a tengerentúli nagyhatalom, mert e két gazdasági óriás együttműködése olyan páneurópai erőteret hozhatna létre, amely hosszú távon a tengerentúli óriás fölé tudna kerekedni.

Ez vitathatatlanul valós távlat, azonban ezzel együtt sem érthető az amerikaiak szűk látókörű felfogása, ugyanis az európai országok civilizációs mértékű elárasztása vagy az európai kultúra megsemmisüléséhez vezet, vagy pedig egy ponton kiváltja egyre több ország heves védekezését, ami szélsőséges esetben akár valamilyen háborús válságba robbanhat Európa peremvidékén, ami végső soron ugyancsak az amerikai hegemónia végét okozhatja.

Hiába, az amerikai külpolitika egyelőre Héraklésznek érzi magát, aki Hermész ravaszságával, Pallasz Athéné bölcsességével és Zeusz mindenhatóságával nyúlkál bele az európai bennszülöttek kicsiny politikai csetepatéiba. A kedves és barátságos budapesti amerikai nagykövet váratlan hazautazása előtt – parancsra? – egy jó nagyot belerúg a magyar közvéleménybe, amivel sikeresen lerombolja az addigi szeretetkampányával úgy ahogy helyreállított Amerika-képet. Nem számít, fő, hogy féljenek a bennszülöttek.

Mindez semmi ahhoz képest, ahogy ugyanez a nagyhatalom a Soros-boyok és Soros-girlök már ismerős bevetésével módszeresen zilálja szét az amúgy is instabil román társadalmat. A Demokrata e heti helyszíni tudósítása e tekintetben szenzációs információkat közöl az amerikai stratégia működéséről.

A kijevi forgatókönyv után a bukaresti forgatókönyv lapjai elevenednek meg a figyelmes szemlélő előtt. A cél ugyanaz: az orosz befolyásolás elszigetelése, az amerikai dominancia fölerősítése. Mindegy, milyen áron. A felszínen persze csak úgy záporoznak a fékek és ellensúlyok, a korrupció elleni harc, az átlátható demokrácia és így tovább, de hallott ön Deveșelu községről? Ez félúton fekszik Bukarest és Vidin között, valahol lent az Olt mentén. Ott épül az az amerikai támaszpont, ami nyomasztóan közel lesz Oroszország déli katonai bázisaihoz… Ugyanis erről van szó. A többit e lapban megtalálja az olvasó.

Magyarország eddig túlélte Zeusz nyilait, s jó tudni, hogy a legújabb aláírás-gyűjtési akció, amit az előzetes felmérések szerint a lakosság 95 százaléka támogat, megerősíti majd öntudatukban az aláírókat. Megerősíti őket abban, hogy Magyarországnak a saját sorsát saját jogon kell alakítania, nem tűrvén el semmiféle nagyhatalmi beavatkozást és trükköt. Amíg együtt vagyunk, erősek vagyunk.

Az arab tavaszok, az ukrán és román őszök forgatókönyve csak ott sikeres, ahol a társadalom megosztott, ahol az emberek bizonytalanok, nem tudnak és nem mernek hinni. Ilyenkor az utcára tóduló jól szervezett civil csapatok akár véres zavargásokat is ki tudnak robbantani. Budapesten is megpróbálták tavaly, de nem jött össze, mert együtt erősebbek voltunk, mint a provokátorok. Bukarestben azonban ismét összejött, s reménykedjünk, hogy a vérontás ezúttal elmarad.

Magyarország nyugalmának védelme Európa egészségesebb része nyugalmának a megvédelmezését is jelenti, s amíg lesz egy higgadt, öntudatos Európa-rész, addig mindig lesz esélye a teljes gyógyulásnak is.