Fotó: MTI/Mohai Balázs
Murányi Levente 1956-os szabadságharcos beszédet mond a Mindenki a rádióhoz! – Az ellenállás napja címmel meghirdetett Jobbik rendezvényen az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 62. évfordulóján a Magyar Rádió Bródy Sándor utcai volt székházánál 2018. október 23-án
Hirdetés

„Szomorú látni, amikor az időskori demencia utoléri az 1956-os forradalom és szabadságharc emblematikus figuráit is, és elborult elmével összevissza nyilatkozgatnak” – írta Szotyori-Lázár Zoltán saját közösségi oldalán, ahol a Murányi Levente 1956-os forradalmár által adott interjúban elhangzottakra reagált. A Jobbik szolnoki tagja szerint „Murányi Levente gyalázatos sorai, melyeket a Jobbik vezetőiről mondott – azokról a vezetőkről, akiknek bejegyzéseit ráadásul nemrégiben még lelkesen osztogatta –, méltatlanná teszik arra, hogy a Jobbik tagja maradjon”.

„A 66 évvel ezelőtti pozitív tettek sem mentesítenek senkit azalól, hogy ha ordas hazugságokat állít valakiről, azért jogi és erkölcsi elégtételt adjon” – állítja Szotyori-Lázár Zoltán, aki közölte, a héten kezdeményezni fogja Murányi kizárását a Jobbik etikai bizottságánál, amennyiben ezt még nem tette meg senki.

Murányi Levente pár napja a Magyar Jelennek adott interjút, amelyben megdöbbentő részleteket árult el a Jobbikról. A párt egykori alelnöke a július elején tartott tisztújításról, és az elnökjelöltekről azt mondta, találkozott Ander Balázzsal és Gyöngyösi Mártonnal is a kongresszus előtt, mindkét jelölt beszédét meghallgatta. – Balázsénak volt tartalma és mondanivalója, Gyöngyösié ezzel szemben egy jó nagy pufogtatás, jó nagy mellébeszélés volt. Ezt követően megkértem, világosítson fel, melyik éne az igazi: amit 2012 tájékán láttunk a parlamentben, vagy a mostani, amit Brüsszelben folytat nemzetárulási szinten a magyarság ellen? Mellébeszélt, mint mindig – fogalmazott Murányi, aki szerint Gyöngyösinek igazából nincs mondanivalója.

– Kedveltem, mert kulturált, jó megjelenésű, szimpatikus fiatalembernek gondoltam, több nyelven beszél. Tudható, hogy Münchenben érettségizett és Írországban védte meg a diplomáját. A műveltsége megfelelő volt ahhoz, hogy az ember azt gondolja, hogy átlát a szitán politikai kérdésekben. […] A filoszemitizmus csúcsára eljutni a fejlődés csimborasszója volt a véleménye szerint  – mondta a jobbikos.

Korábban írtuk

Mint fogalmazott, a szombati választáson, amikor Ander Balázs bejelentette visszalépését Gyöngyösi javára, akkor ő felállt és dühöngve elment, „mert gyakorlatilag Ander Balázs is átállt”.

– Ez egy sunyi dolog volt, mert velem nem közölte, pedig én több helyen is kampányoltam az érdekében, illetve a párt érdekében, mert én úgy gondolom, hogy Gyöngyösinél mindenképpen jobb lett volna Ander Balázs. Gyakorlatilag elárult, el se mentem volna a kongresszusra, ha ezt tudom. […] Az egész Jobbik egy mese – nyilatkozta Murányi.

A Jobbikon belüli harcokról a volt alelnök azt mondta: „Ez már a pénzről szól. Az egész Jobbik a pénzről szól”, míg Jakab Péterről úgy fogalmazott, azt gondolta, hogy egy politikailag informált, széles látókörű valaki.

– Nem az. A politikához tök hülye. Nincs politikai érzéke. És ez a BKV-ellenőr asszisztensnője, aki lehet, hogy neki az ágyban nagyon kedvező, de a politikához szintén tökhülye. És így két politikához tökhülye vezette a pártot idáig – hangsúlyozta.

Murányi Levente beszélt a molesztálási botrányba keveredett Földi Istvánról is, akinek elnökjelöltségére akkor úgy reagált:

„Gyerekek, ez most vicc?”. – Hogy egy ilyen morális válságba zuhanó és a pártot magával rántó alakot nevezünk elnöknek? Hát észnél van itt még valaki? Ugye aztán kiderült, hogy ezt Jakab tolta maga előtt, és a háta mögött akar irányítani, ha nyer. De hát nem nyert, hál’ Istennek. Eddig ennyire még nem süllyedtek – mondta, hozzátéve, „bár, más területen Gyöngyösi Márton nem különb morális kérdésekben, mint Földi István”.

– Mindkettő alkalmatlan. Jakab Péter azért, mert nem ért a politikához, tökhülye hozzá. Gyöngyösi Márton pedig ellenség, a nemzet ellensége – emelte ki.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják el a Magyar Nemzet oldalán.