Fotó: facebook.com (Szijjártó Péter), archív, illusztráció
Hirdetés

Szijjártó Péter hozzátette, erre a döntésre azért volt szükség, mert a magyar vállalatok által ebben a nehéz időszakban végrehajtott beruházások alapozzák meg a magyar gazdaság jövőbeni sikerét.

Kiemelte, a kormány számára fontos a munkahelyek védelme és újak teremtése, ezért döntött úgy, hogy nem a munkanélküliséget, hanem a munkát finanszírozza, és nem segélyen, hanem munkahely teremtésen keresztül segíti az embereket.

A miniszter elmondta, az elmúlt tíz évben sokat dolgoztak a magyar gazdaság megerősödéséért, hogy az ország még az ilyen nehéz időszakot követően is minél előbb vissza tudjon állni arra a növekedési pályára, amelyen még a világjárvány kitörése előtt volt. Felidézte, hogy 2019-ben Magyarország mutatta fel a leggyorsabb gazdasági növekedési ütemet Európában, köszönhetően annak, hogy a legvonzóbb beruházási célponttá vált Közép-Európában.

Korábban írtuk

A beruházások támogatásának széles köre, valamint a július 1-jén életbe lépő 2 százalékpontos szociális hozzájárulásiadó-csökkentés is azt szolgálja, hogy az ország a jövőben is meg tudja tartani ezt a pozíciót.

Szijjártó Péter a versenyképességi program eredményeit értékelve elmondta, míg Európában és a világgazdaságban arról szólnak a hírek, hogy csődbe mennek vállalatok, addig Magyarországon 806 vállalat több mint egymilliárd euró értékű beruházás megvalósítását vállalja.

„Nem gondolom, hogy túl sok térség vagy európai ország adhatna számot arról, hogy kis-, közepes- és nagyvállalatai ilyen mértékű elköteleződést tesznek ebben a nehéz időszakban” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter. 

Szerdán újabb három cég vehetett át támogató okiratot a Külgazdasági és Külügyminisztériumban. A Bridgestone Tatabánya Kft. 524,27 millió forintos beruházása 262,13 millió forint állami támogatást kap. Az EMIKA Elektromechanikai Ipari és Kereskedelmi Zrt. 564,78 millió forintos beruházása 282,39 millió forintos költségvetési támogatással számolhat. Az Orha Művek Kft. 629,89 millió forint értékű beruházásához a magyar állam 287,27 millió forinttal járul hozzá.

Topolcsik Melinda, a Bridgestone Tatabánya Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, a gumiabroncsok gyártásával foglalkozó vállalat 2008-ban kezdte meg működését, termékeinek 98 százalékát a külpiacokra szállítja. A mostani támogatásnak köszönhetően nagy teljesítményű gumiabroncsok gyártására alkalmas gyártósort épít ki, ezáltal bővíteni tudja termelési kapacitásait és javítja versenyképességét is.

Droblyen Csaba, az EMIKA Kft. vezérigazgatója arról számolt be, hogy a teljes egészében magyar tulajdonú vállalatot 1967-ben alapították. A társaság az egyik legnagyobb tradicionális magyarországi bel- és kültérilámpatest-gyártó, a másik fontos üzletáguk 1992 óta a fémmegmunkálás. A mostani beruházás segítségével az elérhető legmodernebb felületkezelési technológiát telepítik, továbbá egy teljesen automata festőrendszert is kiépítenek.

Orha József, az Orha Művek Kft. ügyvezetője elmondta, hogy az acélszerkezetek tervezésével és gyártásával foglalkozó magyar vállalat már Finnországba, Norvégiába, Németországba és Nagy-Britanniába is exportálta termékeit. A mostani beruházásnak köszönhetően 2000 négyzetméteres üzemcsarnokot tud építeni, ami 35 százalékos kapacitásbővítést eredményez majd.