Azt írták, a kormány stratégiai partnerei a fogyatékossággal élőket képviselő szervezetek, erre tekintettel a fogyatékosságügyi kérdésekben mindig megkérdezik az érintettek véleményét, és döntéseiknél igyekeznek figyelembe venni észrevételeiket.

Hirdetés

A közleményben kiemelték, hogy Magyarország az elmúlt években, évtizedben jelentős jogalkotási lépéseket tett a fogyatékossággal élő emberek életminőségének javítása, önálló életvitelének és társadalmi integrációjának elősegítése érdekében.

A „semmit rólunk, nélkülünk” elv érvényesülése, mint minden más területen, az akadálymentes környezet kialakításánál is elengedhetetlen. Ennek eredményeként a magyar építészetről szóló törvénnyel kapcsolatban Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos és Lánszki Regő építészeti államtitkár kerekasztal-egyeztetést kezdeményezett a fogyatékossággal élőket képviselő szervezetek bevonásával – írták.

A közlemény szerint az egyeztetésen a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége, a Dévény Anna Alapítvány, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, a Siketvakok Országos Egyesülete, az Autisták Országos Szövetsége, a Kézenfogva Alapítvány, a Pszichiátriai Érdekvédelmi Fórum, az ÉTA Országos Szövetség, a CivilÚt Alapítvány és a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége is képviseltette magát.

A kormány nagy hangsúlyt helyez az akadálymentesség területére, és már több programot és támogatást indított az elérhetőbb és biztonságosabb közlekedés, lakhatás és szolgáltatások érdekében – olvasható a Miniszterelnöki Kabinetiroda közleményében.

Korábban írtuk