2023.09.08. Migránsok lövöldöztek a szabadkai Lidl előtt Migránsok lövöldöztek a vajdasági Szabadkán, a Lidl üzletlánc Papp Pál utcai áruházának parkolójában.
2023.09.08. Zelenszkij elégedetlen: „A háború kezd lelassulni” Az ukrán elnök nehezményezte, hogy Ukrajna egyre nehezebben és lassabban jut fegyverekhez.
2023.09.08. Elhunyt Tiboldi Mária Életének 85. évében elhunyt Tiboldi Mária Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő.
2023.09.08. Josep Borrell Georgiának: három feltételt teljesítettek, kilenc marad Georgiának még kilencet teljesítenie kell a tucatnyi feltétel közül az európai uniós tagjelölti státusz megszerzéséhez.
2023.09.08. Hölvényi György: Európának emlékezethiánya van Európának fel kellene fedeznie múltjának értékeit, hogy gazdagítsa a jelent.
2023.09.08. Jeffrey Sachs: Abszolút helyes koncepció az, amelyet a magyar kormány képvisel A Columbia Egyetem professzora szerint Orbán Viktor tisztán látja a világ helyzetét.
2023.09.08. Az EU újabb szankciókat vetett ki Az EU szankciókat vetett ki a Krímben elkövetett emberi jogi jogsértésekért.
2023.09.08. Nyilvánosságra került az ENSZ-főtitkár Szergej Lavrovnak írt levele Az ENSZ több engedményt ajánl az orosz műtrágyaexport terén a gabonaegyezmény visszaállításáért cserébe.
2023.09.08. Zelenszkij: Putyin ölette meg Prigozsint, ebből is látszik, hogy gyenge Volodimir Zelenszkij egy kijevi konferencián beszélt erről egy kérdésre válaszolva.
2023.09.08. Filagóriát és napelemes rendszert avattak Nyírtasson Az elmúlt csaknem négy évben több mint 60 milliárd forint fejlesztés valósult meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei falvakban.
2023.09.08. Romániában óvóhelyeket jelölnek ki és veszély esetén riasztják a lakosságot Romániában is riasztani fogják a közelben élő lakosokat, amikor légitámadás éri az ukrán folyami kikötőket.
2023.09.08. Megérkeztek Ukrajnába az első Leopard 1-es harckocsik Dániából Megérkeztek Ukrajnába az első Leopard 1A5-ös típusú harckocsik Dániából.
2023.09.08. Jön a klímabarát fűtési rendszer a németeknél – „elszegényednek az emberek” Megszavazta a német szövetségi parlament a kormány eddigi legvitatottabb javaslatát.
2023.09.08. Megerősítették az orosz állásokat Két ejtőernyős hadosztállyal erősítette meg az orosz állásokat Rabotine település környékén tartalékából az orosz vezérkar.
2023.09.08. ENSZ-főtitkár: hiányzik az ambíció, a hitelesség és a sietség Az ENSZ-főtitkár szerint a G20-ak még megakadályozhatják a klímakáoszt, de változtatni kell a szabályokon.
2023.09.08. Szijjártó Péter: egy álláspontot foglalunk el Rendkívül fontos Magyarország és Algéria együttműködése. Videó!
2023.09.08. Fidesz: a baloldal Brüsszel, a Fidesz a magyar családok oldalára állt most is A baloldal a guruló dollárokért cserébe háborúpárti, szankciópárti, migránspárti.
2023.09.08. Jó hírt jelentett be az energiaügyi miniszter Megmarad az éves elszámolás a napelemes rendszereket üzemeltető családok számára.
2023.09.08. A Magyar Vöröskereszt által végzett munka pótolhatatlan A kormány legnagyobb szövetségese a Magyar Vöröskereszt, mondta Takács Péter.
2023.09.08. A kockás füzettől a sportdiagnosztikáig A sport stratégiai ágazat, mert közösséget teremt és arra tanít, hogy a közösség fontosabb, mint az egó – mondta Menczer Tamás.
2023.09.08. Kárpát-medence szerte már 3700 templom újult meg Megújult katolikus templomot adtak át Boldogkőújfalun pénteken.
2023.09.08. Ukrajna több városát orosz légicsapások érték Ukrajna északi részén, Szumi városában egy lakónegyedet ért találat.
2023.09.08. Románia így támogatja az ukrán gabonaexport tranzitját A legfontosabb román kikötő infrastruktúrájának fejlesztését három év alatt fogják elvégezni.
2023.09.08. Mobilappon is befizethető a gépjárműadó A gépjárműadó második részlete és az esetlegesen korábban elmaradt összegek is befizethetők a NAV mobilappjában.
2023.09.08. Rengeteg család nyaralását fedezte a Mészáros Csoport A programot jövőre is folytatni kívánja a Pro Filii Alapítvány.
2023.09.08. Egy hétig látható a magyar kiállítás New Yorkban A Nanushka egyik célja, hogy megismertesse Magyarországot és a magyar kultúrát külföldön.
2023.09.08. Több mint négymillió ukrán kapott már védelmi státuszt A legnagyobb számszerű növekedést Németországban jegyezték fel.
2023.09.08. Ezerötszáz új munkahely jön létre Felsőzsolcán Napjaink nehézségei ellenére az autóipar forradalmi átalakulása megállíthatatlanul tör előre.
2023.09.08. Komoly gondot okoz a migráció a szlovákiai magyar közösségeknek A jelenlegi szlovák törvényhozás nem foglalkozik a migráció problémájával.
2023.09.08. Brüsszel baloldali ngo-kat támogat Brüsszel olyan ngo-kat töm ki milliárdokkal, amelyek nyíltan tevékenykednek Magyarország és a nemzeti kormány ellen.
2023.09.08. A béke vezethet leginkább az alacsony inflációhoz Az infláció elleni küzdelemben a nemzeti versenyhatóságoknak is jelentős szerepük van.
2023.09.08. Szórványközösségeket segít a Délutáni oktatási program A program a magyar kormány nemzetpolitikai államtitkárságának támogatásával valósul meg.
2023.09.08. A költségvetés biztosítja a szükséges forrásokat A rendkívüli kiadásokon felül a költségvetés az uniós programok költségeit továbbra is előfinanszírozza.
2023.09.08. Megkezdődött a Szolnoki Gulyásfesztivál A fesztivál, amelyet immár 25 éve rendeznek meg, nemcsak gasztronómiai, hanem idegenforgalmi és turisztikai élmény is sokak számára.
2023.09.08. Vezető lesz a miskolci üzem a vérhígítók gyártásában Aki kevésbé van másokra utalva, az van igazán biztonságban – hangsúlyozta Szijjártó Péter.
2023.09.08. Nemzetközi csapatversenyre utazik a HUNOR Mentőszervezet Cél, hogy hogy összehangolják a földrengések helyszínén dolgozó mentőegységek tevékenységét.
2023.09.08. „Megszépülő” orosz múlt Az orosz tankönyv nem fasisztázza le a forradalmárokat, és nem minősíti így a felkelést sem. De joggal lehetnek fenntartásaink.
2023.09.08. Változások korát éljük Csonka Andrással arról beszélgettünk, milyen lehetőségei vannak az Akadémián végzett hallgatóknak elhelyezkedni a komolyzenei életben.
2023.09.08. ENSZ: lehetetlen elérni a női egyenjogúságot 2030-ig A világ cserbenhagyja a nőket és a lányokat – hangsúlyozta beszámolójában a világszervezet.
2023.09.08. Újabb fejlesztés az EgészségAblak alkalmazásban Meghatalmazás esetén a családtagok dokumentumai is elérhetővé válnak.
2023.09.08. Charles Michel kiakadt az oroszokra Botrányosnak nevezte az Európai Tanács elnöke az ukrán tengeri kikötők orosz blokádját, valamint az orosz erők ellenük intézett támadásait.
2023.09.08. Családi titkok Rhode Islanden Beatriz Williams–Lauren Willig–Karen White: Az elveszett newporti nyarak, Next21 Kiadó, 2023
2023.09.08. Tíz év után újra hazai pályán a csehek ellen A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap a Puskás Arénában Csehországot fogadja.
2023.09.08. Hét hónapja folyamatosan csökken az infláció Az üzemanyagárak alakulása mögött nemzetközi és országspecifikus okok egyaránt meghúzódnak.
2023.09.08. Földrengés volt Magyarországon A földrengést Szarvason, Csabacsűdön, Őrménykúton, valamint több más településen is érezhették – tájékoztatott Kalmár Dániel szeizmológus.
2023.09.08. Brüsszeli imperializmus helyett magyar út! Aki elfelejti múltját, az újra és újra megismétli annak hibáit – hangsúlyozta Szánthó Miklós.
2023.09.08. Telefonon egyeztetett Volodimir Zelenszkij és Benjámin Netanjahu Izrael mind eddig főként humanitárius és diplomáciai segítséget nyújtott Kijevnek.
2023.09.08. Közel tizenhatezren érkeztek Ukrajnából csütörtökön A rendőrség 150 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást.
2023.09.08. A kormány kész tárgyalni a Bizottsággal A magyar kormány konkrét javaslatot tett arra, hogy a tárgyalásokat milyen struktúrában, tematikában folytassák.
2023.09.08. További támogatás Ukrajnának További támogatásukról biztosították Ukrajnát a balti és az észak-európai államok külügyminiszterei rigai találkozójukon.
2023.09.08. Orosz hackereket sújtott szankciókkal az Egyesült Államok A közlemény szerint az amerikai lépés brit partnerszervezetekkel egyeztetve született meg.
2023.09.08. Marco Rossi: „A második félidőben szívvel játszottunk” A belgrádi sikerrel a magyar csapat három ponttal elhúzott a riválistól.